کارخانه اخبار اقتصادی رسانه ها عربستان

کارخانه: اخبار اقتصادی رسانه ها عربستان عربستانی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ضرر بزرگ در انتظار خریداران سکه است؟

امروز هم اخبار اقتصادی تحت تاثیر اوضاع بازار سکه و ارز قرار داشت؛ قیمت‌ها حباب‌گونه زیاد کردن یافته و به گفته‌ی رییس اتحادیه طلا، دیگر سکه‌ای در بازار وجود ندار

ضرر بزرگ در انتظار خریداران سکه است؟

ضرر بزرگ در انتظار خریداران سکه است؟

عبارات مهم : بازار

امروز هم اخبار اقتصادی تحت تاثیر اوضاع بازار سکه و ارز قرار داشت؛ قیمت ها حباب گونه زیاد کردن یافته و به گفته ی رییس اتحادیه طلا، دیگر سکه ای در بازار وجود ندارد. حالا این پرسش مطرح می شود که خریداران سکه تا کجا می خواهند احتکار را ادامه دهند؛ سکه ها باید یک زمانی وارد بازار شود و با توجه به احتمال ریزش دلار، نزولی شدن قیمت سکه نیز محتمل شده است است.

به گزارش ایسنا، امروز سکه نسبت به روز گذشته افزایشی نداشت و در محدوده ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است بود. نیروی انتظامی در سبزه میدان و فردوسی حضور داشت و بازار طلا و ارز روند معمول و آرامی را سپری کرد؛ به طوریکه سکه و طلا هر دو به شکل معمول خرید و فروش می شد و فروشندگان نیز اغلب بازار را همچون روزهای گذشته توصیف می کنند. این آرامش می تواند نشان دهنده این عنوان باشد که سکه ها احتکار شده است ولی به هر حال یک جایی باید عرضه شود. پرسش این است که آیا خریداران سکه حباب خریده اند؟

ضرر بزرگ در انتظار خریداران سکه است؟

ابراهیم محمدولی ـ رییس اتحادیه طلا و جواهر ـ قیمت سکه تمام طرح تازه را تا ساعت ۱۳:۱۵ امروز(دوشنبه) چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و سکه تمام طرح قدیم را چهار میلیون تومان اعلام کرد و گفت: نیم سکه دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ربع سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت دارد. همچنین سکه یک گرمی ۶۵۰ هزار تومان فروخته می شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۰۹ هزار تومان جهت عرضه در نظر گرفته شده است و قیمت هر مثقال طلای ۱۷ عیار آب شده است نیز یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان است.

راه علاج بحران ارزی کشور عزیزمان ایران از دید اقتصاددان مشهور آمریکایی

امروز هم اخبار اقتصادی تحت تاثیر اوضاع بازار سکه و ارز قرار داشت؛ قیمت‌ها حباب‌گونه زیاد کردن یافته و به گفته‌ی رییس اتحادیه طلا، دیگر سکه‌ای در بازار وجود ندار

ریال این روزها بحران کم سابقه ای را تجربه می کند که از سپتامبر ۲۰۱۲ تاکنون بی سابقه بوده هست؛ ولی از دید استیو هنکه-اقتصاد دان مشهور و جنجالی آمریکا – راهکاری جهت حل این بحران وجود دارد. هنکه نوشته است: در شرایطی که اوضاع مخاطره آمیز شده است هست، راهی جهت درمان بیمار وجود دارد که اتفاقا راه علاج سریعی هم هست. من این راه دسته اول را از آنجا می شناسم که تاکنون با آن، کشورهای با تورم مرگبار را حمایت کرده ام. جهت مثال در بلغارستان و هنگامی که مشاور نخست وزیر (پتر اسویانوف) در سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ بودم. راهکار هنکه جهت علاج بحران ارزی کشور عزیزمان ایران را در این لینک بخوانید.

خانه دارها نوسان گیر دلار شدند!

بار دیگر ماجرای همیشگی بازار ارز تکرار شد. دلار گران شده است و هنگامی که هیجان به اوج می رسد، بازار شاهد حضور نیروهای امنیتی می شود، چند دلال دستگیر می شوند، کمی ریزش قیمت رخ می دهد و بار دیگر همه چیز به جای اول باز می گردد. سرکشی به بازار ارز و عبور از میدان فردوسی تا چهار راه استانبول در روزی که گفته می شد بازار امنیتی و پر از نیروهای پلیس هست، از این حکایت داشت که در هنگام ظهر در حد سه تا چهار مامور حضور داشتند؛ هر چند که حاضران در بازار ارز می گفتند از صبح نیروهای پلیس آمدند و چند دلال را دستگیر کرده و بردند و اکنون خبر خاصی نیست و جریان بازار ادامه دارد. این در حالی است که امروز صبح در سبزه میدان (بازار بزرگ طلا) نیز علیرغم عادی بودن شرایط بازار و کسبه، نیروهای پلیس در آن جا حاضر بوده و جو امنیتی در آن منطقه ایجاد شده است بود. امروز، روز امنیتی بازار غیررسمی ارز بود. فعالان بازار می گویند آن قدر قیمت ۱۰ هزار تومانی دلار اثر روانی بر مخاطبان بازار به خاص منزل دارها گذاشته که هیجان و تقاضا جهت خرید را چند برابر کرده و بازار اکنون جولانگاه منزل دارها شده است است و کمتر می توان تقاضای واقعی در آن پیدا کرد.

ضرر بزرگ در انتظار خریداران سکه است؟

پیامدهای دلار ۱۰هزار تومانی

در حالی قیمت دلار به طور فزاینده پیش رفته و از مرز ۱۱ هزار تومان گذشت که به اعتقاد بعضی کارشناسان، ادامه گرانی دلار آخر بازار کار و کالا را قفل کرده و ادامه آن به هرج و مرج اقتصادی می انجامد؛ چراکه به طور طبیعی اقتصاد تا حدی قدرت تحمل و کشش این گرانی را دارد.

امروز هم اخبار اقتصادی تحت تاثیر اوضاع بازار سکه و ارز قرار داشت؛ قیمت‌ها حباب‌گونه زیاد کردن یافته و به گفته‌ی رییس اتحادیه طلا، دیگر سکه‌ای در بازار وجود ندار

خبرهای ناخوش از چاپ اسکناس!

رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد در حالیکه حادترین عنوان اقتصاد، زیاد کردن نقدینگی هست، خبرهایی مبنی بر چاپ اسکناس به گوش می رسد که بسیار دلواپس کننده است لیکن قیمت کالاها را زیاد کردن و ارزش پول ملی را کم کردن خواهد داد و باعث ورود به بخش های ارز و طلا می شود.

ضرر بزرگ در انتظار خریداران سکه است؟

دست به یقه شدن طبقات میانگین با فقر در گود اقتصاد ایران

“فقر” از آن دسته پدیده هایی است که می تواند در دوران تنش های متفاوت اقتصادی مخصوصا تورم به صورت فزاینده ای رشد پیدا کند و حتی دامن طبقات میانگین را هم بگیرد. در این رابطه گفت وگویی مفصل با یکی از متخصصان حوزه فقر داشته ایم. متن این گفت وگو را در این لینک بخوانید.

ایجاد مناطق خاص اقتصادی مشروط شد

تا پیش از این مناطق خاص با پیشنهاد دولت و تصویب هیات دولت رای می اورد. ولی حالا گزینش مناطق خاص مشروط به داشتن چهار شاخصه شده است هست. جعفر آهنگران مدیر هماهنگی امور مناطق خاص اقتصادی به ایسنا گفته است: اتفاق جدیدی که در این لایحه مد نظر قرار داده شد در ارتباط با مناطق خاص اقتصادی تازه بود و تصمیم بر این شد که اگر مناطق خاص اقتصادی چهار شرط را داشته باشند عنوان ایجاد آن ها بلامانع باشد که در رابطه با تعداد این مناطق سقفی در نظر گرفته نشده است و تاکنون نیز ایجاد ۶۷ منطقه خاص اقتصادی تازه از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده است تا به لایحه دولت اضافه شود، ولی کمیسیون اقتصادی مجلس مصوب کرد که تنها در صورتی این اتفاق رخ خواهد داد که مناطق خاص اقتصادی پیشنهاد شده است چهار شرط را دارا باشند.

واژه های کلیدی: بازار | اقتصاد | میلیون | اقتصاد | اقتصادی | بازار کار | اخبار اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz